يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨
رياست|فرم نظر سنجی|دانشکده ها|معاونت ها|تماس با دانشگاه|روابط عمومي|دفتر نهاد رهبری|English
منو اصلی
منو اصلی مراکز
معرفی دانشگاه


دانشگاه علوم پزشکی بم برگ زرینی بر حاشیه کویر

در راستای توسعه بخش علمی و آموزشی در منطقه شرق استان کرمان ؛ و مصوبه هیئت محترم وزیران مورخ 89/5/3 ، دور سوم سفرهای استانی : مجوز ارتقاء دانشکده پرستاری بم به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بم با تأییدیه شماره 16/243388/آ مورخ89/6/30 شورای گسترش وزارت مطبوعات  صادر گردید. و با صدور ابلاغ ریاست دانشگاه از سوی مقام عالی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تعامل و همکاری مسئولین استانی و شهرستان های منطقه در مورخ 90/4/1رسمـاً افتتاح و آغاز بکار نمود .
از مهرماه سال 90 هم با پذیرش دانشجو در دو رشته جدید ، مامایی و علوم آزمایشگاهی علاوه بر رشته پرستاری فعالیت خود را ادامه داده و در سال 91 نیز با تأسیس دانشکده های پزشکی و بهداشت و راه اندازی رشته های پزشکـی ، بهداشت عمومی ، مهندسی بهداشت حرفـه ای ، مدیریـت خدمـات بهداشتــی درمانــی ،فوریتهای پزشکی ( کاردانی)،  بهداشت محیط  ، جمعا پذیرش تعداد 192 دانشجوی جدید در 9 رشته انجام پذیرفت که تعداد کل دانشجویان هم اکنون بیش از 800 نفرمی باشد. در حال حاضر پردیس دانشگاه واقع در بلوار خلیج فارس، شامل  دانشکده هایی ( پزشکی ،پرستاری مامایـی، بهداشت) و کلاسهــای مجهـز آموزشی ، آزمایشگاهها، موزه آناتومی ،کتابخانه الکترونیک ، سایت رایانه ،سلف سرویس و مسجد می باشد. مجتمع خوابگاهی دانشجویی  جوادالائمه واقع در محـل شهــرک دوستی هم با شش هزار متر مربع وسعت و امکانات رفاهی ورزشی و پانسیونهای مجهز نیز پذیرای دانشجویان میباشد شایان ذکر است دانشگاه علـــوم پزشکی بـم شهرستانهای شرق استان کرمان ( بم ، ریگان ، فهرج ،نرماشیر )  را تحت پوشش دارد و با وجود یک بیمارستان دولتی( پاستور بم ) شامل زایشگاه مهدیـه ، مرکـز MRI  رادیولوژی و ماموگرافی، مرکز سنگ شکن ، مرکز بیماریهای خاص و تعداد 25 مرکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی و 110 خانه بهداشت روستایی و مرکز EOC شرق استان -  10 پایگاه جاده ای و 2 پایگاه شهری مرکز فوریتهای پزشکی (اورژانس 115 ) کار خدمات رسانی در امر بهداشت و درمان منطقه را بعهده دارد البته با پیگیریهای بعمل آمده مقرر است بیمارستان 200 تختخوابی آموزشی پژوهشی ، درمانی امام خمینی (ره) در شهر بم (محل پردیس دانشگاه ) و دو بیمارستان 32 تختخو ابی نیز درشهرهای ریگان و فهرج در دست  نیز احداث می باشد.

 

 

 اهم فعالیتها

آغاز بکار ستاد مرکزی دانشگاه در محل سایت اداری

این مجموعه به و سعت کلی 8000   متر مربع و 6000  متر مربع زیربنا با تعامل و همکاری مسئولین محلی بطور کامل در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت که در این راستا کلیه معاونتها نیز تشکیل و با تجهیزات کامل راه اندازی گردیدند.

راه اندازی سامانه های اداری

- راه اندازی اتوماسیون اداری ستاد مرکزی، راه اندازی سیستم شمس (شبکه ملی سلامت) ، سامانه سماء و حسابداری تعهدی و سامانه سجاد در دانشگاه علوم پزشکی بم در مدت زمان کمتر از یکسال.

 

پردیس دانشگاه علوم پزشکی

- واگذاری فضای پردیس دانشگاه به وسعت 11000 متر مربع به دانشگاه علوم پزشکی جهت استقرار دانشکده ها ( پزشکی، پرستاری، مامایی و بهداشت). کتابخانه ها، آزمایشگاهها، موزه آناتومی،سالن تشریح و کلاسهای آموزشی مجهز

مجتمع خوابگاهی جوادالأئمه

- آماده سازی و تجهیز مجتمع خوابگاهی جوادالائمه دانشگاه علوم پزشکی بم به وسعت شش هزار متر مربع با 370 سوئیت با تجهیزات کامل رفاهی و فضاهای ورزشی - سایت رایانه - فضاهای آموزشی ، تفریحی.

 جذب اعضاء هیئت علمی در سال 91

تخصیص تعداد 20 ردیف مجوز استخدامی پیمانی عضو هیئت علمی از محل سهمیه استخدامی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور به دانشگاه علوم پزشکی بم

جذب نیروی پرسنلی مورد نیاز دانشگاه در سال 91

 تعداد 142 نفر از واجدین شرایط را از طریق امتحان و گزینش  به صورت پیمانی- قراردادی با برگزاری آزمون و با در نظر گرفتن کلیه شرایط و ضوابط استخدام کشوری در رشته های مرتبط علوم پزشکی جذب نموده است.

 دانشکده های پزشکی، بهداشت، پرستاری، مامایی

با تأسیس دانشکده پزشکی و راه اندازی رشته دکتری پزشکی عمومی  دانشکده بهداشت با رشته های عمومی، حرفه ای و محیط و دانشکده پرستاری مامایی نیز با رشته های پرستاری و مامایی و رشته های مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، علوم آزمایشگاهی، فوریتهای پزشکی احتساب سهمیه 50%  ویژه داوطلبان شرق استان (شهرستانهای بم ،ریگان ، فهرج و نرماشیر ) در دانشگاه علوم پزشکی بم موافقت لازم بعمل آمد که از طریق کنکور سراسری  پذیرش دانشجو انجام می پذیرد.

تأسیس هنرستان های  بهیاری

با پیگیری های بعمل آمده وهمکاری فرمانداری های منطقه و آموزش و پرورش شهرستان های فهرج و نرماشیر، هنرستانهای بهیاری بعنوان ضمیمه دانشگاه علوم پزشکی بم در منطقه شرق استان ، پسرانه در شهرستان فهرج و دخترانه در شهرستان نرماشیر جهت پذیرش و آموزش رشته بهیاری تاسیس و با پذیرش 50 دانش آموز  از مهرماه 91 رسماً راه اندازی گردید.

 

اجرای طرح پزشک خانواده


- اجرای طرح ملی پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع بعنوان یکی از دانشگاه های پیشگام  استان کرمان در جهت ارتقاء سلامت منطقه در تاریخ 91/5/14 همزمان با ولادت امام حسن عسکری(ع)

 

واگذاری ساختمان مرکز درمانی مؤسسه خیریه جوادالائمه

واگذاری مرکز درمانی مؤسسه خیریه جوادالائمه از طرف خیرین به دانشگاه علوم پزشکی بم جهت استقرار شبکه بهداشت و درمان نرماشیر و مرکز اورژانس شبانه روزی در منطقه نرماشیر.

 

افزایش 4 دستگاه آمبولانس

با افتتاح و راه اندازی مرکز EOC شرق استان ، تعداد چهار دستگاه آمبولانس جدید به مجموعه مرکز فوریتهای پزشکی منطقه افزوده گردید که در حال حاضر مجموعاً 17 دستگاه موجود می باشد .

 

 وضعیت شبکه ها مراکز بهداشت شهرستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدماشزت بهداشتی درمانی بم :

 شهرستان بم : شامل شهرهای: بم، بروات، ، نظام شهر، و شهرک ارگ جدید.
بخش های تابع آن؛ بخش مرکزی،  و روداب
شهرستان ریگان : شامل مرکز شهری ، بخش مرکزی و بخش گنبکی
شهرستان فهرج : شامل  دو بخش مرکزی ونگین

مجوز احداث 25 خانه بهداشت جدید در منطقه شرق استان که تعداد 5 خانه بهداشت در شهرستانهای (ریگان، فهرج، نرماشیر) قابل افتتاح و بهره برداری می باشند.